O autorze
Wice prezes Polska Razem Jarosława Gowina, profesor nauk ekonomicznych, demograf. Rektor Uczelni Łazarskiego. Oprócz tego żona i mama. Czuje się pewnie w swojej kobiecości dlatego nie jest rektorką i profesorką Członek Komitetów: Nauk Demograficznych i ds. Migracji i Polonii przy Polskiej Akademii Nauk. Ekspert Komisji Europejskiej ds. Mobilności pracowników z nowych państw członkowskich po 2004 roku. Przewodnicząca Zespołu ds. Imigracji oraz Migracji Powrotnych i Imigracji przy Rzeczniku Praw Obywatelskich V i VI kadencji. Była wykładowcą na kilku amerykańskich i europejskich uniwersytetach. W latach 1996-1998 stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej na University College London. W latach 1999-2000 stypendysta Fulbrighta na University of Pennsylvania. Autorka przeszło 70 prac naukowych o tematyce demograficznej i migracjach opublikowanych przez prestiżowych wydawców Polski, Wielkiej Brytanii i USA.
Hobby: ogród, narty i brytyjskie poczucie humoru.

Czy będziemy musieli pożyczać od Putina?

Polacy nie potrzebują gruszek na wierzbie 16. lutego Polska Razem Jarosława Gowina opublikowała nasz program gospodarczy. Jest to dokładnie taki program, jakiego potrzebują Polacy. Często słyszę – to dobry pomysł, to słuszna idea, ale jak chcecie to zrealizować?

Nie w każdym programie i nie w każdej rozmowie mogę sobie pozwolić na pełną odpowiedź na takie pytanie, czyli na zaprezentowanie naszego programu gospodarczego. Robię to więc tutaj i niniejszym zapraszam do lektury:

PROGRAM GOSPODARCZY POLSKI RAZEM JAROSŁAWA GOWINA

Jest to program, który można zrealizować. Zdarza się, że dziennikarze nas pytają dlaczego nie obiecujemy więcej, tak jak inne partie. A my nie obiecujemy Polakom gruszek na wierzbie, bo wiemy, że Polacy są mądrym i dojrzałym społeczeństwem.

Programy PiS-u i Platformy są pełne populistycznych haseł, obietnic bez pokrycia, obiecują rozdawać pieniądze. Ale to przecież nie ich pieniądze tylko Wasze! Polska Razem wierzy, że będzie lepiej jeśli wydacie je własnego uznania. Czas skończyć z socjalizmem!

Skrajnie nieodpowiedzialna polityka PO doprowadziła do bankructwa ZUS-u. Tymczasem w 2020 roku skończą się pieniądze z Unii, a wiek emerytalny osiągną ludzie, którzy rodzili się w czasie baby boom po wojnie. Skoro Platforma nie poradziła sobie dotychczas, to dlaczego mamy uwierzyć, że coś się zmieni po kolejnych wyborach? Czy rozwiązaniem będzie dalsze zadłużanie kraju? Pytanie tylko, do kogo tym razem wyciągniemy rękę po pieniądze. Do Angeli Merkel? Do Władimira Putina? Czas powiedzieć to głośno: Polska nie może się już zadłużać!

Ten czerwony program powinien wreszcie zobaczyć czerwoną kartkę!

Dlatego właśnie powstała Polska Razem Jarosława Gowina – partia wolnorynkowa i prawicowa. Wiemy, że Polacy mają wszystkie środki by być zamożnym społeczeństwem. My naprawdę wiemy jak to zrobić!

Jednym z kluczowych elementów naszego programu jest zmiana systemu emerytalnego. Mówiłam o tym podczas naszej konferencji gospodarczej. Już dziś proponujemy zniesienie wszystkich przywilejów i stworzenie jednolitego systemu emerytalnego dla wszystkich. Emerytura obywatelska zapewnia równe świadczenia każdemu obywatelowi, który ukończy 67 rok życia. Dotyczy to wszystkich obywateli: również kobiet, które nie pracowały zawodowo, ale zajmowały się wychowaniem dzieci.


Obniżenie kosztów administracji, likwidacja podatku PIT, opodatkowanie firm zagranicznych to tylko niektóre z naszych postulatów, które poprawią sytuację w tym kraju – Polacy zaczną więcej zarabiać, a gospodarka będzie się rozwijać. Roczny płatny urlop rodzicielski spowoduje, że Polki nie będą bały się rodzić w ojczyźnie.
Trwa ładowanie komentarzy...